iPhone 11 mi iPhone XI mi? Yeni iPhone nasıl olacak?

iPhone 11 mi iPhone XI mi? Yeni iPhone nasıl olacak?
2019-04-06 10:00:00 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 10073

Son zamanlarda iPhone 11 fiyatı, iPhone 11 fiyatları, iPhone 11 özellikleri, iPhone 11 ne zaman çıkacak, iPhone 11 nasıl olacak ve iPhone 11 2019 ile iPhone 11 kaç tl gibi sıkça sorulan sorular Apple kullanıcılarının merakını cezbetmeye devam ederken yeni bir sızıntı, 2019’da duyurularacak olan iPhone'ların üç kameralı 6.1 inç ve 6.5 inç OLED ekranlara, ince kasalı kalınlığa sahip olacağını iddia ediyor.

Geçtiğimiz yıllardaki isabetli sızıntıları ile dikkat çekmeyi başaran Japon Apple blogu Macotakara, bu sabah 2019 iPhone tasarımı ile ilgili bazı sıra dışı iddialarda bulundu. Önceki söylentilere göre, 2019 serisinin 2018 iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max'a doğrudan halef olacağını belirtmişti.

Güvenilir Çin tedarik zinciri kaynaklarına değinen Macotakara Bugünün raporu başlıklı makalesinde, iPhone XR ve iPhone XS'e yapılan spesifik küçük çapta değişikliklere ek olarak, 6.1 inç ve 6.5 inç OLED ekranlara sahip iki yeni 2019 iPhone modeli geleceğini öne sürüyor. Bu modeller, rivayet edildiği üzre üçlü kamera sistemine uyması için özel olarak tasarlanmış görünüyor.


Bunlara da göz atabilirsiniz!...


Tuhaf bir makale ve sağlıklı bir şüphecilik dozu ile okumaya değer bu blog paylaşımı, Macotakara'nın Apple söylentileri söz konusu olduğunda makul derecede doğru bir sicili var. Söz konusu Blog, iPhone 7'nin 3.5mm kulaklık jakını düşüreceğini bildiren ilk sitelerden biriydi.


Sızıntı ile ilgili bir adet görsel de paylaşan Blog sayfası iPhone serisinin genişletilmesinin gerekçesinin üçlü lens bileşeniyle ilgili olduğunu öne sürüyor. Lensler görünüşte bir iPhone için en büyüğü olacak cinsten ve daha yüksek kalitede fotoğraf çekmeyi sağlayacak daha büyük bir sensör boyutuna sahip olacak gibi. Öte yandan bu, kamera modülünün kendisinden önce gelenlerden fiziksel olarak daha büyük bir bileşen olduğu anlamına gelir.

iPhone 11 nasıl olacak ne zaman çıkacak fiyatı ve özellikleri

iPhone 11 nasıl olacak ne zaman çıkacak fiyatı ve özellikleri neler olacak?

Belki bu tarz soruları sormak için henüz çok erken olabilir ama bu yeni 2019 iPhone için, en azından makaleye göre, Apple, kasayı üç mercekli kamera boyutundaki artışı dengelemek üzere (kısmen) inceltiyor. 6.1 inç OLED modelinin ana gövdesi, mevcut iPhone XS kasasına göre yaklaşık 0.15 mm daha kalın olacak, ancak kamera çıkıntısı yaklaşık 0.5 mm daha az olacak gibi.

Genel olarak, 6.1-inç modeli, 5.8-inç iPhone XS ve 6.1 — inç iPhone XR arasında, eldeki boyut açısından-muhtemelen iPhone XR'DEN daha ince çerçevelere sahip olacak ve LCD ekran teknolojisini kullanmayacaktı.

6.5 inç OLED modeliyle ilgili olarak, tüm gövdenin kasıtlı olarak 0.4 mm daha kalın olduğu ancak kamera çıkıntısının 0.25 mm azaldığı belirtiliyor. Ayrıca, bu 6.5 inçlik modelin iPhone XS Max'tan 0.2mm daha kalın olacağı anlamına geliyor.


Macotakara, ikili kablosuz şarj özelliğine sahip olacak ve kutuda Apple 18W USB şarj cihazı ve USB-C'den Lightning kablosuna sahip olacak bu iki yeni OLED modeli olduğunu iddia ediyor.

Rapor, mevcut 6.1-inç LCD ve 5.8-inç / 6.5-inç OLED konfigürasyonlarının basit bir şekilde gelişimine dair söylentiler konsensüsüne kıyasla çalışmalarda kesinlikle bir anahtar oluşturuyor.


İlginçtir, haftasonu boyunca, Onleaks, 2019 iPhone programıyla ilgili yeni bilgiler aldığını tweetlemişti. Macotakara'nın iddialarına doğrudan katılmıyor, ancak beklediğimizden daha fazla türbülansa yer olduğunu gösteriyor.


Onleaks, “onaylanmamış bir kaynağın” üçlü kameranın herhangi bir boyuta özel olmayacağını, ancak buzlu cam gibi tasarım değişikliklerinin "iPhone XI" ve "iPhone XI Max" ile sınırlı olacağını belirtti.

Belki de bunlar Macotakara'nın var olacağını iddia ettiği iki OLED modeli olabilir.


Yorumlar

Yorum yaz