FixPoint Blog

iPhone'da Silinen Rehberi Geri Getirme

iPhone'da Silinen Rehberi Geri Getirme

16/07/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 87

iPhone'da silinen rehberi geri getirmek için bir çok farklı alternatif mevcut. Eğer rehberinizdeki kişilerin kaybolduğunu yani “iPhone rehberi kayboldu“ diye düşünüyorsanız ve iPhone rehberi görünmüyor ise ya da yanlışlıkla rehberinizdeki kişileri sildiyseniz bu yazımızda iPhone’da silinen rehber nasıl geri getirilir konusuna değineceğiz. Öncelikle iPhone'da silinen rehberi geri yükleme işlemi için bir bilgisayara ihtiyaç duyabileceğinizi şimdiden belirtelim. Eğer o anda bilgisayarınız yoksa aşağıda anlatacağımız farklı seçenekleri değerlendirerek iPhone'da silinen kişileri geri getirme adımlarını uygulayabilirsiniz.

Devamı

iPhone'da Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone'da Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

09/07/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 144

Yaz aylarında hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bizi olumsuz yönde etkilediği kadar akıllı telefonlarımızı da olumsuz etkiliyor. Aşırı sıcaklığa maruz kalan bir iPhone veya iPad, sıcaklık belirli bir seviyenin üzerine çıktığında çalışmayacak ve ekranda bir sıcaklık uyarısı belirecektir. Bu aslında aygıtınızın daha kötü hava şartlarına maruz kalmasını bir nebze önlemek için yazılımsal olarak çalışmayı durdurması ve aygıtın kendini bekleme moduna almasıdır diyebiliriz. Söz konusu iPhone aşırı ısınma problemi sonrası...

Devamı

macOS Catalina 10.15 ile Yepyeni Hareketli Duvar Kağıtları Geliyor

macOS Catalina 10.15 ile Yepyeni Hareketli Duvar Kağıtları Geliyor

06/07/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 217

macOS Catalina 10.15 ile yepyeni, hareketli ve muhteşem Drift duvar kağıtları geliyor MacOS Catalina 10.15 versiyon numaralı üçüncü beta sürümü geçtiğimiz hafta başında Apple tarafından yayınlanmıştı. Söz konusu yeni beta sürümünde, "Drift" adlı Masaüstü ve Ekran Koruyucu tercihleri gibi ekstra yeni seçenekler eklenmiş. Drift, her bir parçası ile büyüleyici bir dalga gibi hareketle bir yandan hareket ederken diğer yandan da renkli üç boyutlu bir ışık izi dizisi oluşturuyor.

Devamı

Apple'da Bir Devir Sona Erdi: Jony Ive Görevinden Ayrılıyor...

Apple'da Bir Devir Sona Erdi: Jony Ive Görevinden Ayrılıyor...

30/06/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 154

Apple'da Bir Devir Sona Erdi: Jony Ive Görevinden Ayrılıyor... iPhone, iPad, Apple Watch ve Mac'ler başta olmak üzere pek çok Apple ürününün tasarımcısı Jony Ive Apple'daki görevinden ayrılıyor. Ive en son WWDC 2019 yazılım geliştirici etkinliğinde şirketin CEO'su Tim Cook ile boy göstermiş ve yeni Mac Pro için kameralara poz vermişti.

Devamı

iPhone Açılmıyor veya Dondu ise Çözümü Burada

iPhone Açılmıyor veya Dondu ise Çözümü Burada

27/06/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 141

iPhone açılmıyor, dondu, elmada kalıyor veya iPhone ekranı karardı ise bu yazımızda kesin çözüm için neler yapılması gerektiğine değindik.

Devamı

iPhone Servis Fiyatları

iPhone Servis Fiyatları

25/06/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 327

iPhone servis fiyatları konusu iPhone'larında sorun oluşan iPhone kullanıcıları tarafından internette sıkça araştırılan bir konu. Özellikle iPhone ekran değişimi, iPhone batarya değişimi gibi merak edilen servis işlemi konularında değişimin maliyeti ve akabinde iPhone servis süresi de merak uyandıran konuların başında geliyor. Dolayısıyla biz de bu makalemizde tüm bu sorulara detaylı bir şekilde cevap verelim istedik ve Apple'ın servis fiyatlarına bir göz atalım dedik.

Devamı

Mac yavaş mı çalışıyor? MacBook performans arttırma rehberi burada...

Mac yavaş mı çalışıyor? MacBook performans arttırma rehberi burada...

22/06/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 167

Mac çok yavaş mı açılıyor? Mac hızlandırma yöntemlerine mi ihtiyacınız var? Tüm yönleri ile Mac hızlandırma ve Macbook pro performans arttırma detaylarını sizler için paylaşıyoruz. Eğer siz de Mac'inizin ağır çalışmasından, geç açılmasından veya kapanmasından şikayet eder durumdaysanız Mac'teki option tuşu'nun sırları ve ortaya koyduğu marifetleri ile ram temizleme, smc reset, hard reset gibi adımları zahmetsizce gerçekleştirebilir ya da clean my mac gibi uygulamalar yolu ile geçici de olsa Mac'inizi hızlandırabilirsiniz. Tüm bunlar ve daha bir çok pratik ipuçları hayatınızı kurtarabilir.

Devamı

iOS 13'te iPhone ve iPad'de Karanlık Mod nasıl etkinleştirilir

iOS 13'te iPhone ve iPad'de Karanlık Mod nasıl etkinleştirilir

22/06/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 298

Bu makalemizde iOS 13 yüklü iPhone ve iPad'de Karanlık Mod nasıl etkinleştirilir, Aydınlık moda geri dönüş nasıl yapılır, kısacası artıları ve eksileri ile Karanlık Mod nedir ne değildir tüm detayları ile ele almaya çalıştık

Devamı

Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 42 (6 Sayfa)