iPHONE’DA ZİL SESİ NASIL YAPILIR?

iPHONE’DA ZİL SESİ NASIL YAPILIR?
2020-11-03 14:03:25 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 4928

iPHONE’DA ZİL SESİ YAPMA?

-iPhone zil sesi kısıtlamalarına son! İphone zil sesi değiştirememe sorununa bu yazıda çözüm getirmeye çalışacağız.

-iTunes kullanmadan nasıl zil sesi değiştirilir?

-iPhone’ nun bize getirdiği kolaylıkların yanında zorluklar da tabi ki var. Bunlar biri de iTunes yazılımı. İstediğimiz müziği istediğimiz şekilde zil sesi yapmamıza malesef izin vermiyor. Biz de sizler için alternatif bir çözüm bulduk ve denedik. Yazımızda sizlerle bunu paylaşacağız.

-Bilgisayara ihtiyacımız olmadan da telefonumuzda zil sesi oluşturabiliriz. GarageBand uygulamasını kullanarak çok basit bir şekilde zil sesimizi istediğimiz parçanın istediğimiz her hangi bir bölümü olarak ayarlayabiliyoruz.


Gelin adımları takip ederek bu işlemi beraber yapalım!


ADIM 1 : GarageBand uygulamasını telelefonumuza indiriyoruz.


ADIM 2: iTunes kurulu bilgisayarımıza telefonumuzu Lighting kablomuz ile bağlıyoruz.


ADIM 3: iTunes i açtıktan sonra ‘Dosya Paylaşma’ ya tıklıyoruz ardından GarageBand’a giriyoruz.

 

ADIM 4: ‘Dosya Ekle’ seçeneğinden bilgisayarımızdan istediğimiz ses dosyasını seçerek uygulamamızın içerisine yüklüyoruz.ADIM 5: Telefonumuzdan uygulamamızı açıyoruz ve kırmızı işaretli alana tıklıyoruz.ADIM 6: Ardından ekranın sağında gösterdiğimiz kırmızı işaretli alana tıklıyoruz ve eklediğimiz parçamız karşımıza geliyor. Ses dosyasının üstüne basılı tutup sürükleyerek ok işaretiyle gösterdiğimiz düzenleme alanına bırakıyoruz.ADIM 7: Parçamızın istediğimiz bölümünü keserek ayarlıyoruz. Ardından ekranın sol üstünde gösterdiğimiz kırmızı işaretli alana tıklıyoruz ve ‘Parçalarım’ seçeneği karşımıza çıkıyor. Üstüne tıklıyoruz.

 


ADIM 8: Parçamızın üstüne basılı tutuyoruz ve aşağıda gördüğümüz seçenekler karşımıza çıkıyor. Paylaş butonuna basıyoruz.

 


ADIM 9: Parçamız için ‘Zil Sesi’ biçimini seçiyoruz.

 


ADIM 10: Zil sesimizin adını düzenleyip ekranın sağında gösterdiğimiz ‘Dışa Aktar’ butonuna basıyoruz.


ADIM 11:  Zil sesini şöyle kullan seçeneğine tıklıyoruz.

 

ADIM 12: ‘Standart Zil Sesi’ ni seçip ‘Bitti’ butonuna basarak zil sesimizi seçtiğimiz ses dosyası olarak ayarlayabiliriz.Yorumlar

Yorum yaz