Nasıl Yapılır?

iPhone'da iPad'de ya da Mac'te kısacası tüm Apple ürünleri ile ilgili ipuçları ve nasıl yapılır içerikleri, resimli anlatımları ve videoları FixPoint Nasıl Yapılır sayfasında...

İPHONE VEYA İPAD EKRAN DONMASI SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

İPHONE VEYA İPAD EKRAN DONMASI SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

09/11/2020 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 16837

İPHONE VEYA İPAD EKRAN DONMASI SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR? -İPad veya İPhone kullanıyorsanız bu cihazlar zaman ile Facebook, Instagram, Twitter, Kindle, Safari, Viber, Skype veya buna benzer app uygulamaları kullandıkça donma sorunu, sık sık kasma yapar. Bu yazımızda bu donma sorunun nedenleri nelerdir ve nasıl çözülür beraber inceleyeceğiz.

Devamı

iPHONE’DA ZİL SESİ NASIL YAPILIR?

iPHONE’DA ZİL SESİ NASIL YAPILIR?

03/11/2020 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 4929

iPhone'da Zil Sesini Ayarlama Nasıl Yapılır? iPhone’ nun bize getirdiği kolaylıkların yanında zorluklar da tabi ki var. Bunlar biri de iTunes yazılımı. İstediğimiz müziği istediğimiz şekilde zil sesi yapmamıza malesef izin vermiyor. Biz de sizler için alternatif bir çözüm bulduk ve denedik. Yazımızda sizlerle bunu paylaşacağız.

Devamı

İPHONE'DA ARKAYA DOKUN ÖZELLİĞİ NEDİR, NASIL KULLANILIR?

İPHONE'DA ARKAYA DOKUN ÖZELLİĞİ NEDİR, NASIL KULLANILIR?

27/10/2020 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 4425

Arkaya Dokun Özelliği Nasıl Kullanılır? ios14 ile beraber gelen arkaya dokun özelliği, pek çok kısayolu, telefonumuzun arkasına iki veya üç kez dokunarak kullanmamızı sağlıyor. Peki telefonumuzda bu özelliği nasıl kullanılırız? Ekleyebileceğimiz kısayollar neler? Yazımızda bunları inceledik.

Devamı

iPhone'da Erişilebilirlik Özellikleri Nedir Nasıl Çalışır?

iPhone'da Erişilebilirlik Özellikleri Nedir Nasıl Çalışır?

20/10/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 8372

Bu makalemizde iOS yani iPhone'un işletim sistemi üzerindeki erişilebilirlik özellikleri nedir ne değildir ve nasıl çalışır konusuna değineceğiz. Hepimizin bildiği gibi iPhone, iPad ve iPod touch gibi dokunmatik ekranlı cihazlar eskiden, görme ve duyma engelli kişiler için pek kullanışlı değildi. Apple’ın geçtiğimiz yıllarda yayınlanan iOS sürümü ile iPhone ve iPad cihazları için sunduğu VoiceOver, yakınlaştırma, ters renkler vb. gibi erişilebilirlik özellikleri sayesinde görme ve duyma yetisi az olan kişiler bu cihazları daha rahat ve kolay bir şekilde kullanmaya başladılar. Gelin tüm bu özelliklere yakından bir bakalım…

Devamı

iPhone'da Arayan Resmi Tam Ekran Nasıl Yapılır?

iPhone'da Arayan Resmi Tam Ekran Nasıl Yapılır?

07/10/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 152922

iPhone'da Arayan Resmi Nasıl Tam Ekran Yapılır? iPhone'da rehberinizdeki kişilerin sizi aradıkları esnada resimlerinin tam ekran olarak görünmesini istiyorsanız tam da yerine geldiniz. Sizi arayan kişilerin resimlerini iPhone'unuzun ekranında tam ekran bir şekilde göremiyor veya küçük bir şekilde görüyorsanız ya da arayan kişilere fotoğraf eklemek istiyorsanız makalemizin devamında sırasıyla hepsinden bahsedeceğimizi belirtelim.

Devamı

Mac Klavyede @ İşareti Nasıl Yapılır?

Mac Klavyede @ İşareti Nasıl Yapılır?

30/09/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 74024

MacBook kullanamaya henüz yeni başladıysanız Mac klavyede @ (et) işareti nasıl yapılır diye merak edip bir bilene sormak gerek düşüncesiyle her merak ettiğimiz konuda engin bilgilerinden faydalandığımız Google'dan buralara kadar gelmiş olabilirsiniz. O zaman hoş geldiniz deyip fazla vakit kaybetmeden anlatıma geçelim.

Devamı

Kayıp iPhone Nasıl Bulunur?

Kayıp iPhone Nasıl Bulunur?

23/09/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 9198

Kaybolan çalınan iPhone nasıl bulunur? Peki ya çevrimdışı iPhone nasıl bulunur? Çalınan iPhone kullanılabilir mi? iPhone'unuz kaybolur ya da çalınırsa onu bulabilmeniz için bir çok yöntem mevcut. Bu yazımızda kayıp iphone bulma yöntemlerine değindik.

Devamı

iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır?

iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır?

16/09/2019 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 16517

Tahmin edelim ilk kez yeni bir iPhone aldınız ve kurulum yapmak istiyorsunuz. Açma butonuna tıkladınız ve karşınıza bir çok dilde "Merhaba" yazan bir ekran geldi. Ne yapacağınızı tam olarak bilmiyorsunuz ama bir yandan da hemen hızlı bir şekilde başlangıç ekranını geçmek ve iPhone'u kullanmaya başlamak istiyorsunuz. Heyecanınızı anlayabiliyoruz. Öyleyse hemen iPhone kurulumu nasıl yapılır ya da diğer bir deyişle iPhone hızlı başlangıç nasıl yapılır sorularına yanıt vermeye çalışalım.

Devamı

Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 19 (3 Sayfa)