HOMEPOD MİNİ TASARIM VE ÖZELLİKLERİ

HOMEPOD MİNİ TASARIM VE ÖZELLİKLERİ
2020-12-08 13:53:27 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 2736HomePod Mini

▪ Genellikle iPhone ve iPad serileriyle bilinen Apple, akıllı hoparlörü HomePod serisine geçtiğimiz günlerde bir yenisini ekledi. Yeni HomePod Mini etkileyici tasarımıyla büyük beğeni topladı. Tasarımı kadar güçlü sesi ve akıllı olmasıyla da kendini ön plana çıkarıyor.


▪ Harika bir müzik deneyimi sunan bu cihazın özellikleri neler? Fiyat performansı nasıl, alınabilir mi? Tasarımını, ses kalitesini, akıllı özelliklerini rakipleriyle kıyasladığımızda HomePod Mini’yi nasıl bulduk? Yazımızda bunları farklı açılardan inceleyeceğiz.TASARIM

    

▪ HomePod Mini standart HomePod’a tasarım olarak benzerken iki farklı renk seçeneği sunuyor. Siyah ve beyaz modellerde üst yüzeyde dokunmatik fiziksel kontroller ve gökkuşağını andıran Siri tasarımı kullanılmıştır.

  • 3.3 inç uzunluk
  • 3.9 inç genişlik
▪ Boyutlarıyla gerçekten ‘Mini’ tasarıma sahip. HomePod Mini’nin alt tabanı sabit kalması için bir silikon ile kaplanmış.SES KALİTESİ

▪ HomePod Mini de Apple, çalacak müziği belirlemek ve analiz etmek için HomePod Mininin mini tasarımından maksimum sesi çıkarmak için S5 işlemcisi kullanıyor.

▪ Apple’ın tasarladığı sürücü, neodimyum mıknatıstan ve bir çift güç engelleyici özellikli pasif antenden güç alırken, derin bas ve canlı yüksek frekanslara çıkmaya yardımcı oluyor.


▪ Etkileyici 360o ses deneyimi için ses akışını hoparlörün alt kısmına yönlendiren, Apple tarafından geliştirilmiş akustik bir dalga kılavuzu bulunuyor.AKILLI ÖZELLİKLER


▪ Apple, iPhone da olduğu gibi Siri’nin akıllı özelliklerini HomePod Mini’de de kullanıyor. Siri ile birlikte HomePod Mini daha akıllı hale geliyor.

√ Mesajlara, anımsatıcılara, takvim ve randevulara girmek vs..

√ Gelen aramayı yanıtlamak ya da arama yapmak gibi kişisel istekler

√ Siri sayesinde sesli komutla dokunmadan müzik çalabilme deneyimi

√ Kolayca Apple cihazlarıyla bağlantı kurabilme

 


EK ÖZELLİKLER


√ HomePod Mini, Akıllı ev teknolojisini Siri aracılığıyla daha kolay kullanışlı hale getiriyor.

√ Uyku zamanlayıcısı

√ Bul özelliğiyle HomePod’a bağlı Apple cihazlarını kolayca bulabilirsiniz.

√ Web araması yapabilir ve telefonunuza gönderebilir.

 

 

  


Yorumlar

Yorum yaz