iPhone 7 batarya değişimi

iPhone 7 batarya değişimi
2019-03-26 18:11:43 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 10607

iPhone 7 batarya değişimi eğer iPhone'unuzun ayarlar kısmında pil sağlığı bölümünde servis uyarısı çıktıysa iPhone servisi tarafından en kısa zamanda yapılmalıdır. 

Eğer siz de bir iPhone 7 kullanıcısı iseniz ve telefonunuzda batarya sorunu olabileceğinden şüphe duyuyorsanız cihazınızın pil sağlığını ölçebilirsiniz.

Bunun için herhangi bir uygulamaya ya da aparata gerek de yok. Bu özellik iOS 11.3 sürümü ile Apple'ın yavaşlayan telefonlar için kullanıma sunduğu ve oldukça kullanışlı bir özellik ve dilediğiniz zaman pil sağlığını görmenize olanak tanıyor. Telefonunuzun pil sağlığını görmek için iPhone'da Ayarlar menüsünden önce Pil'e ve ardından Pil Sağlığı'na dokunarak cihazınızın pil performansını görebilirsiniz.

Eğer "Maksimum Kapasite" oranı %85'in altındaysa mutlaka size en yakın bir FixPoint Apple Servis'e başvurunuz...

iphone-da-pil-sagligi-ogrenme

Bu demek oluyor ki cihazınızın bataryası tüm lion pillerde olduğu gibi maksimum dolum boşaltım ömrünü tamamlamış ve Apple'ın da önerdiği gibi eğer cihazınızın yavaşlamasını istemiyorsanız mutlaka pil değişimi için harekete geçmelisiniz. iPhone 7 batarya değişimi sonrası cihazınız eski dinamikliğine ve performansına kavuşmuş olacak ve menüler arasında gezinirken daha stabil bir kullanıcı deneyimi sunacaktır.


Bunlara da göz atabilirsiniz!...


iPhone 7 batarya değişim fiyatları konusuna değinecek olursak Apple zaman zaman değişen döviz kuru ve artan maliyet oranlarından dolayı fiyat tablosunda geçtiğimiz günlerde kısa zaman aralıkları ile bir çok kez değişiklik yaptı. Cihazın performansı için oldukça büyük bir önem taşıyan pil eğer ekolojik yönden ömrünü tamamladıysa ve bunu Pil Sağlığı da doğruluyorsa hiç vakit kaybetmeden bir FixPoint mağazasını arayarak Apple marka cihazınız için pil değişimi randevu talebinde bulunabilirsiniz.

iphone batarya değişimi

Peki iPhone pili daha verimli nasıl kullanılabilir? iPhone'un pilinin uzun ömürlü olması için neleri yapmalı ya da nelerden kaçınmalıyız? Dilerseniz biraz da bu konulardan bahsedelim.

iPhone pillerinin ömrünü kısaltan en önemli faktörlerden birisi eğer telefonunuz şarj olurken şarj olduğu esnada aktif bir şekilde kullanıyorsanız yani grafik olarak oldukça kaliteli oyunlar oynuyor veya telefon görüşmeleri yapıyorsanız bu aynı zamanda cihazınızın ısınmasına da yol açacağından pil performansını etkileyen bir durumdur. Tüm bunlar olurken cihazınız tam dolum yapamaz ve şarjdan çıkardığınız andan itibaren cihazınızın şarjı hızlı bir şekilde bitecektir.

iphone pil değişimi

iPhone pilleri yoran bir diğer öneme haiz noktalarından birisi de eğer gün içinde oldukça sık telefon görüşmeleriniz ve mesajlaşma trafiğiniz oluyorsa mutlaka bir kaç kez şarj etme ihtiyacı duyuyor olmalısınız ki bu da hem pilin çabuk bir şekilde boşalmasını tetikleyecek hem de kısa aralıklarla telefonunuzu şarj ettiğiniz için her ne kadar şarj yüzdesi süratli bir şekilde yükselse bile düşüşü de süratli olacak ve sizi yarı yolda bırakacaktır.

Peki iPhone pilinin tam olarak dolması ve iPhone şarjının uzun gitmesi için neler yapmalıyız?

iphone pil sağlığı

Öncelikle iPhone'unuzun hafta içinde olabildiği müddetçe en az 2 kez şarjının bitip kapanmasına izin verin. Bazen iPhone'unuzun şarj yüzdesi % 1'i gösterirken bile kapandı kapanacak derken çok üzün bir süre dayandığına şahit olmuşsunuzdur. Bu genelde verimli bir sonuç doğurması muhtemel olmayan şarj etme yöntemlerine gidildiğinde ortaya çıkan bazı tuhaflıklardandır. iPhone kapandıktan sonra ise az önce de değindiğimiz gibi iPhone'unuzu şarj ederken elinize almamaya gayret gösterin. Bu işlem tam dolum olabilmesi bakımından gereklidir. İkinci bir husus ise telefonunuzun şarjı bitmeden çok sık aralıklar ile şarja takmayın. Tüm bunlar iPhone'da pil performansını olumlu yönde etkileyecek olan önemli etkenlerdir.Yorumlar

Yorum yaz