Apple'da Bir Devir Sona Erdi: Jony Ive Görevinden Ayrılıyor...

Apple'da Bir Devir Sona Erdi: Jony Ive Görevinden Ayrılıyor...
2019-06-30 13:05:37 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 8011

iPhone, iPad, Apple Watch ve Mac'ler başta olmak üzere pek çok Apple ürününün tasarımcısı Jony Ive Apple'daki görevinden ayrılıyor.

Ive en son WWDC 2019 yazılım geliştirici etkinliğinde şirketin CEO'su Tim Cook ile boy göstermiş ve yeni Mac Pro için kameralara poz vermişti.
Apple'da yıllardır tasarım şefi olarak çalışan ve iPhone'lar başta olmak üzere pek çok Apple ürününün tasarımının arkasındaki isim olan Jony Ive, kısa bir süre sonra Apple'daki işinden ayrılacağını duyurdu.

Apple'da bir devir sona erdi

Yaklaşık 30 yılı aşkın bir süredir Apple'da çalışan ve geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz Apple'ın kurucusu Steve Jobs tarafından "Apple'ın Ruhu" olarak adlandırılan Jony Ive, Apple'da çalıştığı süre zarfında hemen her Apple ürününe yansıyan pek çok önemli çalışmalara imza attı.

iPhone, iPad, Apple Watch ve Mac'ler en başta olmak üzere pek çok Apple ürününde onun imzası var.


Siz iPhone'unuzu beklemeyin iPhone'unuz sizi beklesin
Jony Ive hepimizin bildiği gibi son olarak oldukça dikkat çeken bir ürün olan Apple'ın en son piyasaya sürdüğü rende tasarımlı Mac Pro'nun da tanıtıldığı San Francisco'daki WWDC 2019 yazılım geliştirici etkinliğinde şirketin patronu Tim Cook ile boy göstermişti.


iPad Ekran Değişimi


Bakalım ayrılık sürecinin ardından bundan sonra piyasaya sürülecek olan Apple ürünlerinin tasarımında ne gibi değişiklikler olacak.

Bekleyip göreceğiz.


Yorumlar

Yorum yaz

Benzer Yazılar