iPhone Live Photo ile Mükemmel Kareyi Yakalayın

iPhone Live Photo ile Mükemmel Kareyi Yakalayın
2019-04-16 19:40:37 4 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 15529

iPhone Live Photo özelliği ile mükemmel kareyi yakalamak elinizde...

iPhone ile ekrana dokunduğunuzda canlanan fotoğraflar çekebilir ve dilediğiniz kareyi dondurabilirsiniz. Hatta eğlenceli efektlerden birini seçerek Live Photo'nuzu aileniz, eşiniz, dostunuz veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

iPhone'da Live Photo çekme ve görüntülemek yani canlanan fotoğraflarınızı izlemek sanki tekrar oraya gitmiş gibi sizlere harika dakikalar yaşatabilir.

iPhone'unuzda Live Photo açıkken herhangi bir fotoğraf çektikten sonra bunu yapabilirsiniz.

Öncelikle Fotoğraflar uygulamasını açıp ardından Fotoğraflar sekmesine gidin ve Live Photo'ya dokunun. Sonrasında cihazınızın ekranına sertçe basıp parmağınızı basılı tutmanız yeterli.
Bu adımları takip ederek Live Photo'larınızın keyfini sürebilirsiniz. Tabi bunun yanında iPhone'unuzun ekran kilidini her açtığınızda sizi Live Photo'nuz karşılayacaktır.
Bu özelliği aktif hale getirmeniz için seçmiş olduğunuz herhangi bir Live Photo'yu Kilitli ekran duvar kâğıdı olarak ayarlamanız gerekmektedir.

Peki gelelim şimdi fotoğraf arşivinizde iPhone'un Live Photo özelliğini kullanarak mükemmel kareyi yakalamaya...
Live Photo'nuzu oluşturan onlarca fotoğraf karesinin arasından yeni ve farklı bir fotoğraf seçebilirsiniz.

Bunu yapmak için öncelikle iPhone'unuzda Live Photo'yu açın ve ardından Düzenle butonuna dokunun.
Fotoğraf kareleri arasından gezinmek ve bir kare seçmek için alt kısımda küçük karelerin olduğu sürgüyü sağa ve sola doğru hareket ettirin.
Daha sonra ise seçmek istediğiniz fotoğraf karesinin üzerindeyken parmağınızı serbest bırakın ve Anahtar Fotoğraf Yap'a dokunun. İşte bu kadar.
Bitti'ye dokunarak işlemi sonlandırabilirsiniz.Ayrıca, iPhone'da live photo kapatma işlemi için Düzenle kısmına ve ardından Live Photos butonuna dokunarak Live Photo efektini tamamen kapatmak mümkün.

Live Photo'yu kapattığınızda bu iPhone ile fotoğraf çekerken artık hareketli ve canlı fotoğraflar yerine normal düz fotoğraflar çekeceksiniz demektir.

Eğer ilerleyen zamanlarda fikriniz değişir ve tekrardan canlı fotoğraflar çekmek isterseniz Live Photo'yu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

iPhone live photo nasıl açılır sorusunun cevabını ise yukarıdaki Live Photos açma işlem adımlarında belirtmiştik.

iPhone'da Live Photos efektleri ekleme konusuna da kısaca değinecek olursak Live Photo efektleri ekleme ile ilgili bazı eğlenceli adımları buraya yazabiliriz.

Live Photo efektleri ile çekmiş olduğunuz fotoğraflar hem çok daha etkileyici hem de eğlenceli ve bir o kadar da zengin olacaktır.

Eğer siz de fotoğraflarınız için efekt eklemek isterseniz öncelikle Live Photo'yu açabilir ve hemen ardından da Efektler bölümünü görene kadar ekranı yukarı kaydırabilirsiniz.

Bu adımda karşınıza çıkacak olan Döngü, PinPon veya Uzun Pozlama efektlerinden dilediğinizi seçebilir ve fotoğrafınıza uygulayabilirsiniz.

Bu kısımda görmüş olduğunuz Döngü adımı sizin seçeceğiniz Live Photo'ları bir video döngüsüne dönüştürmek anlamına gelmektedir.

PinPon efekti ise Live Photo'larınızı bir ileri bir geri oynatmak demektir. Yani Live Photo'nuz, olduğu gibi ve hemen ardından geriye doğru oynatılabilir şekilde düzenlenmiş olacaktır.

Uzun Pozlama efektine değinecek olursak zaman ve hareket öğelerini yakalamak anlamına geliyor ki bu daha önce sadece DSLR kameralarla mümkün olan bir özelliği fotoğrafınıza efekt olarak uygulamak anlamına gelmektedir.


Yorumlar

Yorum yaz

Benzer Yazılar