2019'un iPhone ve iPad için en iyi çocuk uygulamaları

2019'un iPhone ve iPad için en iyi çocuk uygulamaları
2019-04-15 19:20:32 9 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 12802

2019 yılında çocuklar için en iyi iPhone ve iPad uygulamalarını bir araya getirdik...


Bir çocuğu bir iPad veya iPhone ile aynı odaya koyun; öyle sanıyoruz ki başka hiç bir şeye ihtiyaç duymayacaklardır. Belki de parlak renkler ve dokunmatik ekran kullanma hissi; iOS arayüzünün basitliği de bu cihazların tercih edilmesinde büyük bir rol oynuyor. Ancak şunu net olarak söyleyebiliriz ki çocuklar akıllı telefonlar ve tabletlerle uğraşmayı çok seviyorlar.

Mobil cihazlar, çocuğunuzu eğlendirmek ve eğitmek için harika işler yapabilir. Ancak tüm uygulamalar görünürde olduğu gibi masum değil. Öyle uygulamalar var ki ücretsiz olarak indirmeye sunulmuş fakat çocukları özendirecek seviyede uygulama içinde gizli uygulama içi satın alımlar ile bazen daha pahalı sonuçlar doğurabiliyor. 

Bu makalemizde çocukların öğrenme ve yaratıcılık yeteneklerini öne çıkaracak uygulamaları Appstore'da araştırdık ve çocuklarımız için en iyi iPhone ve iPad uygulamalarını derledik.

Ayrıca en iyi iOS oyunlarının listesini, en iyi ücretsiz iPhone oyunlarını ve daha büyük çocuklar (yetişkinler) için en iyi ücretsiz iPad oyunlarını da derlemeye çalıştık.

çocuklar için eğitici uygulamalar


En iyi okul öncesi eğitici uygulamalar: 5 yaş ve altı


İşte 5 yaş ve altı çocuklar için önerilerimiz. 
Zorluk, karmaşıklık ve okuma seviyesinin çocuğunuz için uygun olup olmadığını görmek için satın almadan önce App Store'daki uygulama açıklamalarını  (ekran görüntüleri, mevcut önizleme videoları vb.) göz atabilirsiniz.

Laugh & Learn Shapes & Colors

Fiyat: Ücretsiz
Yaş sınırı: 4+ (5 yaş altı için)
Bebekler ve küçük çocuklar için tasarlanan Fisher-Price'ın bu uygulaması iki basit oyun sunuyor. İlk önce, bir şeklin adını duymak için dokunun ve etrafında zıplamak için cihazı eğin. İkincisi, prod için bir klavye var ve her şeklin birlikte söyleyeceği kendi şarkısı var. Bu uygulama deneyimlerimize göre ilk kez teknoloji ile karşı karşıya gelen küçük çocukları cezbediyor. Oyun iPhone cihazların yanısıra tabletlerde yani iPad cihazlarda da oynanabilen bir oyun olduğu için rahatlıkla 5 yaş eğitici tablet oyunları kategorisine alabiliriz.

Peek-a-Zoo

Fiyat: Ücretsiz
Yaş sınırı: 4+ (5 yaşın altındaki çocuklar için)
Peek-a-Zoo'nun özünde zarif bir sadelik var ve ilk başta biraz fazla basit görünebilir. Ancak uygulama hem eğlenceli hem de güzel vakitler geçirmek için tasarlanmış.

Tatlı karikatür hayvanları ve çocukların cevaplaması gereken basit sorular var. Kim göz kırpıyor? Kim giyinmiş? vb. 

Endless Alphabet

Fiyatı: $ 8.99
Yaş sınırı: 4+ (5 yaşın altındaki çocuklar için)
Sonsuz Alfabe adlı bu sevimli uygulama harfleri çocuklara sevdirmek ve tanıtmak için tasarlanmışa benziyor. Çocuğunuz bir kelime seçerken, harflerin dağılmasını izler ve onları tekrar yerine sürükler.

Harfler dokunulduğunda, parmaklarınızın altında kıvrılarak harekete geçiyor (3D Touch kullanırken) ve kelime tamamlandığında, kelimenin ne anlama geldiğini açıklayan küçük bir animasyon görüyorsunuz.

Ayrıca burada listelenen uygulamaların bir çoğundan pahalı olan bu uygulama yüzlerce olumlu yorumu ile App Store'da oldukça popüler. Oyun her ne kadar Apple tarafından 5 yaş ve altı olarak kategorize edilmiş olsa da alfabe ile henüz tanışmamış okul öncesi dönemdeki 6 yaş çocuklar için de önerilebilir. 6 yaş eğitici tablet oyunları arayan ebeveynler için tavsiye edeceğimiz bir oyun bu.

My Hungry Caterpillar

Fiyatı: $ 4.99
Yaş sınırı: 4+ (5 yaşın altındaki çocuklar için)
Aç Tırtılım öfkeli larva çevresini etkileşimli bir oyuna dönüştürerek farklı bir yaklaşım benimsiyor.
Sonuç, kaybedilmeyen bir Tamagotchi'den farklı değil, seninle tırtılı beslemek, onunla oynamak, bir yaprağın altına doymasına yardımcı olmak ve büyümesini izlemek. Sonunda, orijinal hikayede olduğu gibi, tırtıl güzel bir kelebeğe dönüşür, bu noktada maceranın yeniden başlaması için yeni bir yumurta serilir. Oyunu 5 ve 6 yaş iPad oyunları listemize ekledik.

Sago Mini Monsters

Fiyatı: $ 3.99
Yaş sınırı: 4+ (5 yaşın altındaki çocuklar için)
Sago Mini Monsters, renklere dokunup hayvanınızı onunla etkileşime geçmeden önce boyamanızı gerektiren ve oldukça eğlenceli vakitler geçirmenizi sağlayan bir uygulama.
Etkileşim, görünüşlerini değiştirmek için boynuzları, gözleri ve ağızları dürtmek ve dürtmekle birlikte ortaya çıkan canavar yemeklerini beslemek şeklinde gerçekleşiyor. 

Thinkrolls 2

Fiyatı: $ 3.99
Yaş sınırı: 4+ (5 yaş altı çocuklar için)
Thinkrolls 2 adlı oyunu, küçük ellerin üstesinden gelmesi için hafif ama ilgi çekici bir platform bilinmezliği olarak yorumlayabiliriz. Amaç, küçük bir topun bir arkadaşla buluşma yolunda madeni para toplayarak çeşitli tuzakları aşmasına yardımcı olmaktır.

SquiggleFish

Fiyatı: $ 2.99
Yaş derecesi: 4+
SquiggleFish, çocukların yaratıcı doğalarını dijital dünya ile harmanlamanın harika bir yoludur. Çocuğunuz boş bir akvaryum ile başlayacaktır ve onu doldurmak için balık çekmesi gerekmektedir. Ekranda balık çekmek yerine, çocuklar kalem ve kağıtla balık çekmeye teşvik edilir. Çocuklar daha sonra bu balığı iPad'in kamerasıyla akvaryumun içine taşır ve sihirli bir şekilde canlanırlar.

SquiggleFish küçük çocuklar için oldukça benzersiz bir deneyimdir (4+ için derecelendirilmiştir) ancak yaşınız ne olursa olsun bu oyun ile eğlenecek ve harika zamanlar geçireceksiniz. Bu yüzden bu oyunu 5 yaş, 6 yaş ve 7 yaş eğitici tablet oyunları kategorimize de ekledik.

Shape Gurus

Fiyatı: $ 2.99
Yaş sınırı: 4+ (5 yaşın altındakiler için)
Bu etkileşimli hikayede, çocuklar düzenli olarak şekil eşleştirmeye dayanarak yapbozları tamamlamaya çalışırlar. Bir bölümde, küçük bir kuş yuva yuvasına doğru çırpınırken, beş kahverengi üçgen yerine sürüklenmeyi bekler. Başka bölümlerde, şekil ve renk eşleşmesi çiçek ve sulama kabı oluşturur.
27 bulmaca ve hikaye ile çocuğunuzun harika vakitler geçirmesini sağlayabilirsiniz. Oyun eğitici oyunlar arayan anne babalar için birebir.

Intro to Colors

Fiyatı: $ 4.99
Yaş sınırı: 4+ (5 yaş ve altı için yapılmış)
Renklere Giriş ile çocuğunuz bir dizi eşleştirme oyunuyla renklerin temellerini öğrenir. Böylece ikincil seviyelere ve devamına geçmeden önce kırmızı, mavi ve sarı ile eşleşmeler yapmaya başlar. Çocuklar boyayı karıştırmayı ve eşleştirmeyi ve farklı renkleri belirlemeyi ve isimlendirmeyi öğrenir.

Renklere Giriş oldukça hoşumuza giden güzel bir uygulama oldu.


Yorumlar

Yorum yaz

Benzer Yazılar