iOS 13 ne zaman çıkacak iOS 13 yenilikler ve özellikleri neler nasıl yüklenir?

iOS 13 ne zaman çıkacak iOS 13 yenilikler ve özellikleri neler nasıl yüklenir?
2019-03-05 11:58:23 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 8419

iOS 13 için sızıntılar başladı. Peki  iOS 13 ne zaman çıkacak iOS 13 yenilikleri ve özellikleri neler, beta sürümleri nasıl yüklenir? Bu yazımızda iOS 13 hakkında tüm yorumlar ve iOS 13 özellikleri ile iOS 13 yeniliklerinin yanısıra iOS 13 ne zaman çıkacak, nasıl yüklenir?

iOS 13 söylentileri: Gelmesi muhtemel yenilikler ve özellikler neler?

Apple 'ın iOS 13 ile iPhone ve iPad kullanıcıları için kullanıcı deneyimini nasıl yükseltecek olduğu şimdiden merak konusu olmaya başladı bile. Geçen yılki iOS 12, işletim sisteminin eski cihazlarda sorunsuz çalışmasını sağlayan minör geliştirmeler üzerine odaklanmıştı, ayrıca bildirimler ekranını da yenileyip kolaylaştırmış ve ekran süresi yönetimini ölçmek için bazı yeni araçlar eklemişti. Peki Apple iOS 13 ile neler değişecek, ne gibi farklılıklar olacak?

Söylentilere göre iOS 13, arayüz güncellemeleri ve var olan özellikleri güncellemeye yönelik bazı değişiklikler sağlayacaktır. Yine kamera tarafında ve iletişim uygulamaları ile erişilebilirlik seçenekleri için geliştirmeler de beklenen değişiklikler arasında.


iOS 13 Yayın tarihi: Apple'dan neler bekliyoruz?

Tahmini olarak 3 Haziran 2019 tarihi iOS 13 için çıkış tarihi olabilir. Apple WWDC Geliştiricileri Konferansı'nda her yıl olduğu gibi hem iOS 13 işletim sisteminin tanıtımını hem de diğer Apple cihaz ailesinin yeni üyeleri hakkında çeşitli ipuçlarını vermek için beklenen tarihlerde sunacak. iOS 13 için resmi olarak duyurulmadan önce Haziran ayı başlarında gerçekleşecek olan bu WWDC açılışında önizlemesini gösterecek.


Betalar: erken (Geliştirici) ve geç (kamu) Haziran 2019. İOS 'un tamamlanmamış sürümlerini test edecek kadar cesur olanlar Için Apple, beta sürümlerini ($99 maliyeti olan bir geliştirici hesabı gerektiren) Keynote ile aynı günde geliştiriciler için kullanılabilir hale getirir. Apple, 2016 yılından bu yana biraz daha istikrarlı kamu betas, sunan olmuştur. Bu genellikle açılıştan sonra üç hafta lansmanı, ya geç Haziran ya da Temmuz ayı başlarında, ve yaz boyunca tekrar tekrar güncellenir.


Final Sürümü: Eylül 2019. İOS 'un tarihinin çoğu Için-son yedi yıl — Apple, WWDC duyurusu ile aynı yıl boyunca Eylül ayı boyunca önemli güncellemelerine ait resmi bitmiş yapıyı yayımladı. Bu koşmak sırasında, en erken dışarı geldi 13 (iOS 10 2016) ve son 19 Eylül oldu (iOS 6 2012 ve iOS 11 içinde 2017).  


iOS 13 Tahmini Özellikleri

iOS özellikleri Mac’e gitme eğilimindedir, ancak iOS 13 için iki yönlü bir cadde olabilir. Bloomberg’e göre, iOS 13, telefonunuzun ekranını gece görmeyi ve pil tüketimini azaltmayı kolaylaştırmayı amaçlayan karanlık bir mod ekliyor. Bu, Apple'ın geçen yıl Mac'e MacOS Mojave ile birlikte eklediği bir özellik. Aynı rapor CarPlay'in iyileştirmeler alacağını, ancak herhangi bir özellik belirtmediğini belirtti.
iOS 12, iPad'i görmezden geldi, ancak Apple'ın her yıl tablete özel özellikler ekleme biçimiyle aynı şekilde olacak olan bu yılın sürümüyle değişmesi muhtemel. Örneğin, iOS 9 çoklu görevler getirirken, iOS 11 bağlantı istasyonunu ve Uygulama Alanlarını iPad'e tanıttı. Bu yıl, yeni bir ana ekran tasarımı, sekmeli uygulamalar ve dosya yönetimi geliştirmeleri bekliyoruz.

Hem iPhone hem de iPad'de iOS için yeni bir ana ekranın iOS 12'de beklendiği, ancak Apple'ın bunun yerine sistem istikrarı ve performansına odaklanabileceği bildirildi. Arabirim değişikliklerinin bu sefer odaklanılmasını bekleyin.

2019'da TV uygulamasında orijinal bir video servisi başlatmayı bekliyoruz. Açıklanacak bir dergi aboneliği özelliği gibi diğer abonelik hizmetleri, iOS 13'te bir yere inebilir.Yorumlar

Yorum yaz

Benzer Yazılar