Apple 'Gizlilik Önemlidir' başlıklı yeni bir iPhone reklamı yayınladı

Apple 'Gizlilik Önemlidir' başlıklı yeni bir iPhone reklamı yayınladı
2019-03-15 12:26:23 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 7838

Apple, mizahi bir dille gizlilik konusuna değindiği 'Gizlilik Önemlidir' temalı yeni bir iPhone reklamı yayınladı.

Apple bugün YouTube kanalında gizlilik odaklı yeni bir iPhone reklamı paylaştı. Reklam, küresel olarak ilk önce ABD’deki March Madness’te ve daha sonra da diğer ülkelerdeki resmi hesaplardan sırasıyla yayınlandı.


45 saniyelik reklam videosunda, "gizlilik sorunları" konusuna vurgu yapılıyor ve daha sonra insanların günlük hayatlarında gizliliğinin korunmasını istemediği durumları biraz garip değilse bile, çeşitli esprili karelerle gösteriyor. Örneğin bir sahnede, iki adam bir garson kendi masasındayken konuşmalarını kısa bir süre duraklatır.


Reklam, "Hayatınızdaki gizlilik önemliyse, hayatınızın açık olduğu telefon için önemli olmalıdır" diye sonlanıyor. "Gizlilik. Bu iPhone."


Hepimizin bildiği gibi son zamanlarda iPhone telefonlarda açığa çıkan bir FaceTime güvenlik hatası Apple'ın başını oldukça ağrıtmıştı. Söz konusu reklam, bir kişinin başka bir kişiyi FaceTime üzerinden arayabilmesine ve çağrı yanıtlanmadan diğer kişinin sesini dinlemesine izin veren büyük bir FaceTime hatası ortaya çıktıktan yaklaşık altı hafta sonra gelmiş oldu. Apple, iOS 12.1.4'te bu hatayı düzeltti ve ardından da özür diledi, ancak kesinlikle bu ünü için pek de iyi bir gelişme değildi.


Apple da benzer şekilde Las Vegas'ta CES 2019 yakınındaki bir reklam panosunda "iPhone'unuzda olanlar iPhone'unuzda kalır" yazan bir reklam panosuyla destekledi.


apple-iphone-gizlilik

Bunun yanı sıra, Apple, özellikle Facebook gibi diğer bazı teknoloji devleriyle karşılaştırıldığında, gizliliğe gerçekten büyük önem veriyor. Apple, uzun zamandır gizliliğin "temel bir insan hakkı" olduğuna inandığını söyledi ve bunun bir parçası olarak, müşteri verisi toplanmasını en aza indirmeyi ve bunu yaparken tek bir kullanıcıyı bile hariç tutmamayı hedefliyor.

Yorumlar

Yorum yaz

Benzer Yazılar