iPhone'da Derinlik Denetimi Nedir? Nasıl Çalışır? Nasıl Yapılır?

iPhone'da Derinlik Denetimi Nedir? Nasıl Çalışır? Nasıl Yapılır?
2019-04-25 21:37:19 1 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 9126

iPhone XS, XR ve XS Max derinlik denetimi özelliği nasıl çalışır? Ayarları nasıl yapılır?

iPhone'da Derinlik Denetimi özelliği Portre Modu’nda kullanılıyor. İşte bu özellik sayesinde çekilen her bir fotoğrafın arka planı için bulanıklık elle ayarlanabiliyor.

Detaylar videomuzda...
Lansmanda duyurulduktan hemen sonra hayatımıza giren iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerinde Apple yeni bir görüntü işlemcisini de duyurmuştu. Öte yandan geliştirilmiş sensörler ve yeni jenerasyon Neural Engine yani sinirsel motor da A12 Bionic çip beraberinde gelmişti. Elbette bu donanım ve yazılım tarafındaki geliştirmeler kamera için büyük bir önem arzediyor.

Tabi bu kadarla da kalmıyor. Apple'ın kamera için kullanıcılarına sunduğu bir yeni özellik de çekilen fotoğraflara Derinlik Denetimi uygulayabilmeleri.
Portre Modu seçiliyken çekilmiş herhangi bir fotoğrafın Derinlik Denetimi ayarını yapmak için öncelikle Fotoğraflar uygulamasını açıyoruz.

Ardından Derinlik Denetimi uygulayacağımız herhangi bir portre fotoğrafını açtıktan sonra "Düzenle" butonuna tıklayıp fotoğrafa basit ve hızlı bir şekilde derinlik verebiliriz. 


Son olarak da aynı ekrandayken alt kısımda bulunan kaydırıcıyı sağa ya da sola doğru hareket ettirmek yeterli oluyor. 

Halk dilinde bulanık fotoğraf çekme olarak da bilinen arka plana derinlik uygulama işlemi hem portrenizi ön plana çıkaracak hem de fotoğraflarınıza derinlik katacaktır.


Yorumlar

Yorum yaz