iPhone X Arka Cam Değişimi

iPhone X Arka Cam Değişimi
2019-10-02 16:47:27 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 10255

iPhone X Arka Cam Kırılması

Apple'ın iPhone'un 10. yılı için özel olarak tasarladığı ve önceki iPhone modelleri ile karşılaştırıldığında tasarım anlamında ciddi farklar barındırıyor diyebileceğimiz iPhone X sizlerin de bildiği gibi ön ve arka kısmı tamamen camdan oluşmakta.

Hal böyle olunca artık ön cam yani ekran kadar arka cam bölgesini de korumak gerekti.

Her ne kadar koruyucu kılıf veya çeşitli kırılmaz camlar ile cihazımızı korumak istesek de bazen tüm bunları göz ardı edebiliyor veya hep bir sonraki güne erteliyoruz.

Ve bir gün o kötü hadise meydana geliyor.

iPhone X elimizden düşüveriyor ve arka camı kırılıyor.
Şayet bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen sizin de başınıza böyle bir kötü hadise gelmiş olmalı ki yazımıza devam etmeden önce satır arasında geçmiş olsun dileklerimizi iletmiş olalım.

iPhone X arka camı kırıldı ise ne yapmalıyız?

Öncelikle iPhone X cihazınızın arka camı ya da diğer bir deyişle arka kapağı yere düşürme sonucu kırıldı ise çok dikkatli olmanız gerekir.

Zira cam parçaları oldukça keskin olduğu için cihazı elinize aldığınızda kırılan parçaların elinize zarar vermemesi için bir kaç önlem alabilirsiniz.

Örneğin arka cam bölgesine büyük boy bir bant yapıştırabilirsiniz.

Bant hem kırılan camların dağılmasını ve elinize batmasını önleyecektir hem de iPhone X cihazının iç kısmına dışarıdan toz ve kir girmesini böylece engellemiş olursunuz.

İkinci bir yöntem ise eğer zaten iPhone X cihazınız için bir kılıf mevcut ise kılıflı bir şekilde kullanabilir ve yine kırılan cam parçalarının dağılmasını engelleyebilirsiniz.

Tabi tüm bu saydıklarımız servise gitmeden önce yapılması gerekenlerdi.

Bu yöntemler ile geçici bir süre için cihazınızı dış etkenlerden korumuş olursunuz fakat iPhone X arka cam değişimi için en kısa zamanda bir servis desteği almanız gerekmektedir.
iPhone X Arka Cam Değişimi

iPhone X arka cam kırılmalarında arka cam değişimi için size en yakın bir FixPoint şubesine giderek destek alabilirsiniz. iPhone X modelleri için arka cam değişimi mutlaka alanında uzman servis teknisyenleri tarafından yapılmalıdır. 

iPhone X arka cam değişimi ekran kısmından itibaren yapılmaya başlandığı için servis aşamaları oldukça zordur.

Cihazınızda kalıcı hasarlar oluşmaması için mutlaka bir servis desteği almanız gerekmektedir.

Dilerseniz iPhone X arka cam değişimi konusuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz bizi hemen 0 224 451 35 62 veya  0 224 223 35 62 numaralı telefonlarımızdan arayabilir ve servis hakkında uzman teknisyenlerimizden bilgi alabilirsiniz.
iPhone X Arka Cam Değişimi Garantiye Girer mi?

iPhone X arka cam kırılmalarında genellikle en çok merak edilen konulardan biri de "iPhone X arka cam kırıldı garanti kapsamında değişir mi?" sorusu...

Öncelikle altını çizmekte fayda var ki cihazınızda küçük çiziklerin haricinde fiziki bir hasar oluştuysa bu servis kapsamında değerlendirilmesi muhtemel bir durum değildir.

Cihazınızda meydana gelen fiziki hasarlar neticesinde Apple cihazınız için garanti kapsamı dışında işlem yürütecektir.

Diğer düşme sonucu meydana gelen fiziki hasarlarda olduğu gibi iPhone X arka kapak değişimi Apple garantisi dışındadır.

Peki iPhone X arka kapak değişim fiyatı ne kadar sürede olur ve fiyatları nelerdir?
iPhone X arka cam fiyatı Apple tarafından herhangi bir şekilde resmi web sitesinde veya farklı platformlarda paylaşılmış değil.

Bir çok arıza ve sorunda olduğu gibi iPhone X arka cam değişimi işlemi öncesinde cihazınız öncelikle bir servis öncesi teste tabi tutulmaktadır. Fiyat ve süre ise buna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

iPhone X arka cam değişimi için FixPoint Apple Servis'ten destek alabilir ve iPhone X cihazınızı tekrardan eski görünümüne kavuşturabilirsiniz.


Yorumlar

Yorum yaz