iPhone SE 2 Ne Zaman Çıkacak, Fiyatı ve Özellikleri Neler?

iPhone SE 2 Ne Zaman Çıkacak, Fiyatı ve Özellikleri Neler?
2019-10-09 18:37:04 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 3921

iPhone SE 2 2020'de geliyor...

Apple'ın dört inçlik popüler iPhone SE modelinin yenilenmiş versiyonu iPhone SE 2'nin geleceği Apple'a yakın kaynaklardan alınan bilgiler neticesinde doğrulanmış oldu.

iPhone SE 2 ne zaman çıkacak gibi soruların ardı arkası kesilmezken TF International Securities'in güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo nihayet müjdeyi verdi.

TF International Securities'in güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde iPhone SE halefinin piyasaya sürüleceği konusundaki raporunu yineledi.

Geçtiğimiz ay, Japonya’daki Nikkei, bir sonraki iPhone SE’yi 4.7 inç ekrana sahip olacak şeklinde nitelendirdi.

Yine geçtiğimiz haftalarda iPhone SE 2 modelinin teknik özellikleri hakkındaki görüşlerini aktaran Analist Kuo, Apple'ın en son A13 Bionic yongası ile donatılmış 3 gigabayt RAM'e sahip bir iPhone SE 2 geleceği konusundaki ihtimaller hakkında somut örneklere de değindi.

Diğer yandan iPhone SE 2 modeli için RAM artışı aslında bu telefonun bir çift kamera sistemini ve AR yetenekleri hakkında önemli ipuçları vermiyor değil.

Analist Kuo, iPhone SE 2 modelinin boyut olarak iPhone 8 serisine daha yakın olacağını öngördüğü için, birçok kullanıcı tarafından bu kadar popüler olduğu satışlar itibarıyla kanıtlanmış 4 inçlik bir boyut beklentisi mevcut. 

Aslında bu ve benzeri analizler orijinal iPhone SE ve diğer eski modeller hakkında sık sık yapılıyor. 

Hatta iPhone SE 2 hakkındaki söylentiler ilk olarak Nisan 2018'de başlamış ve sonrasında ise zaman zaman ortaya çıkmaya devam etmişti.
iPhone SE 2 Fiyatı

iPhone SE 2 modeli bize şimdilik uzaktan göz kırpadursun en çok merak edilen konuların başında fiyat konusu gelmekte. 

Apple tarafından henüz ciddi derecede bir açıklama gelmese de sızıntılara bakıldığında iPhone SE 2 modeli için piyasaya sürülme tarihi oldukça yakınlaşmış gibi görünüyor. 

Özellikle ülkemizde artan kur oranlarından sonra uygun fiyatlı iPhone beklentisi bir süredir geçerliğini koruyor.

Öyle görünüyor ki iPhone SE 2 özellikle de fiyat uygun olur ise, kullanıcı tercihi konusunda en popüler iPhone modellerinden biri olabilir.
iPhone SE 2 Özellikleri

Hepimizin bildiği gibi iPhone SE modeli yıllar önce sessiz sedasız bir şekilde piyasaya sürüldüğünde özellikle tek elle kullanım için ideal boyutlu telefon arayan Apple kullanıcılarını oldukça sevindirmişti.

4.7 inç ebatlarında bir telefon hele ki iPhone 6s özellikleri barındırıyorsa ve üstelik bir de fiyatı uygun olursa o zamana göre en çok tercih edilen iPhone modellerinden biri olurdu ve öyle de oldu.

Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen iPhone SE 2 modeli için bakalım Apple hangi iPhone modelinin özelliklerini söz konusu model içinde kullanıcılarına sunacak.

Doğrusu, bekleyip göreceğiz.


Yorumlar

Yorum yaz