iPhone Açılmıyor veya Dondu ise Çözümü Burada

iPhone Açılmıyor veya Dondu ise Çözümü Burada
2019-06-27 22:12:18 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 45574

iPhone açılmıyor, dondu, elmada kalıyor veya iPhone ekranı karardı ise bu yazımızda kesin çözüm için neler yapılması gerektiğine değindik.


iPhone açılmıyor ise veya ekran dondu ise


iPhone'unuzun ekranı dondu ise, cihazınıza dokunduğunuzda tepki vermiyorsa veya elmada kalıyorsa kesin çözüm için neler yapılması gerektiğini maddeler halinde belirtelim.

iPhone ekranı karardı ise

iPhone ekranı karardı ise veya ekran dondu ise cihazınızı yeniden başlamaya zorlamanız gerekebilir. Yeniden başlamaya zorlamak herhangi bir şekilde cihazınızdaki verilerin silinmesine yol açmaz. Ekran karanlıksa veya butonlara basmanıza rağmen tepki vermiyor olsa da cihazınızı yeniden başlamaya zorlayabilirsiniz. Bunu yapmak için ilgili görsele göz atabilir veya aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:


  • iPhone 8 veya sonraki modeller için: Sesi Açma butonuna basıp derhal bırakın. Sesi Kısma butonuna basıp derhal bırakın. Apple logosunu görene kadar Açma Kapatma butonuna basılı bir şekilde tutun.
  • iPhone 7, iPhone 7 Plus için: Apple logosunu görene kadar hem Açma Kapatma butonuna ve aynı zamanda Sesi Kısma butonuna en az 10 saniye kadar basılı bir şekilde tutun. 
  • iPhone 6s veya önceki modeller için: Apple logosunu görene kadar hem Açma Kapatma butonuna hem de Home Butona en az 10 saniye kadar basılı bir şekilde tutun.

 

iPhone hâlâ açılmıyorsa


Eğer yukarıda saymış olduğumuz bu adımları gerçekleştirmenize rağmen cihazınız hala açılmadıysa iPhone'unuzu şarja takmalı ve yaklaşık bir saat kadar şarj olmasını beklemelisiniz.

1 ile 10 dakika kadar sonra şarj oluyor ekranını görmeniz gerekmektedir. 


Bir saat sonunda, eğer şarj oluyor ekranı gelmezse veya şarja takın ekranını görürseniz şarj data kablonuzu veya şarj başlığını kontrol etmeniz gerekir.

Eğer sorun hala devam ediyorsa çalıştığında emin olduğunuz farklı bir şarj data kablosu veya şarj başlığı ile denemenizde fayda var.


iPhone'un Bilinmeyen Gizli Özellikleri


iPhone elmada kaldı ise


iPhone açılırken elmada kalmak şeklinde tabir edilen Apple logosunda kalıyorsa cihazınızı iTunes'a bağlamanız ve Kurtarma moduna almanız gerekmektedir.

Cihazınızı iTunes yüklü bir bilgisayara bağlayın ve ardından iTunes'u açın.

Eğer cihazınızı sorunsuz bir şekilde bağladıysanız aşağıdaki adımları uygulamalısınız:

  • iPhone 8 veya sonraki modeller için: iPhone'u kapat kaydırıcısını görünceye kadar Açma kapatma butonuna ve Ses Kısma ve Açma butonlarından herhangi birine basılı tutun. Cihazınızı kapatın. Açma kapatma butonuna basılı tutarak cihazınızı bilgisayara bağlayın. Kurtarma modu ekranını görene kadar butona basılı tutmaya devam edin.
  • iPhone 7, iPhone 7 Plus için: iPhone'u kapat kaydırıcısını görünceye kadar Açma kapatma butonuna basılı tutun. Cihazınızı kapatın. Ses Kısma butonuna basılı tutarak cihazınızı bilgisayara bağlayın. Kurtarma modu ekranını görene kadar Ses Kısma butonuna basılı tutmaya devam edin.
  • iPhone 6s veya önceki modeller için: iPhone'u kapat kaydırıcısını görünene kadar Açma kapatma butonuna basılı tutun. Cihazınızı kapatın. Home butona basılı tutarak cihazınızı bilgisayara bağlayın. Kurtarma modu ekranını görene kadar Home butona basılı tutmaya devam edin.


Bu aşamadan sonra karşınıza çıkacak olan geri yükleme veya güncelleme ekranını gördüğünüzde Güncelle'yi seçmelisiniz. iTunes, verilerinize hiç bir şey olmadan geçerli sürümü bulup indirecek ve cihazınızı yeniden başlatacaktır.

Şayet indirme işlemi 15 dakikadan uzun sürecek olursa cihazınız kurtarma modundan çıkacaktır. Bu durumda yukarıda saymış olduğumuz 2. ve 3. maddeleri tekrarlamanız gerekecektir.Yorumlar

Yorum yaz