iPhone 11 Ne Zaman Çıkacak Nasıl Olacak Özellikleri ve Fiyatları

iPhone 11 Ne Zaman Çıkacak Nasıl Olacak Özellikleri ve Fiyatları
2019-08-19 19:20:33 3 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 7291

iPhone 11 ne zaman çıkacak?

Apple'ın son yayınladığı iOS 13 betası iPhone 11 modelinin tanıtım tarihini sonunda ortaya çıkardı.

Henüz resmi olarak duyurulmayan ve beta aşamasında olan iOS 13 sürümünün beta 7 versiyonu içerisinde yer alan "HoldForRelease" isimli bir görsel, iPhone 11’in tanıtım tarihini ortaya çıkarmış oldu. Geçtiğimiz yılda da olduğu gibi en son iOS 12'de de buna benzer bir durum yaşanmıştı. Bu yüzden tanıtım tarihinin doğru olma olasılığı oldukça yüksek diyebiliriz.

iOS 13 beta 7 sürümü iPhone 11 tanıtım tarihini ortaya çıkardı

Her yıl olduğu gibi Apple için artık bir rutin ay haline gelen Eylül ayı içerisinde yeni iPhone modellerinin zaten tanıtılması bekleniyordu. Ancak kesin bir tarih söz konusu değildi. Bununla birlikte son yayınlanan iOS 13 Beta 7 sürümüne göz atan geliştiriciler, kaynak kodlar içerindeki "HoldForRelease" adlı bir görselde tanıtım tarihini öğrenmiş oldular.


Söz konusu "HoldForRelease" adlı görsel kutudan çıkan iPhone için gerekli ayarları yaptığınız esnada kullanılan yardım amaçlı bir görsel. Bu görseli incelediğinizde ise takvim uygulamasının ikonunda yer alan 10 Eylül tarihini görebiliyorsunuz. Bu da Apple'ın son amiral gemisi iPhone 11 modelinin 10 Eylül tarihinde tanıtılacağı anlamına gelmekte. iPhone 11 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtını merak edenler için cevap 10 Eylül tarihi diyebiliriz.


iPhone 11 ne zaman çıkacak


Geçtiğimiz yıllarda da buna benzer bir durumun yaşandığını ve yeni iPhone modelinin tanıtım tarihini iOS 12 beta sürümleri içerisinde yer alan "HoldForRelease" isimli görsel sayesinde öğrenmiştik. Öte yandan önceki iPhone etkinlik tarihlerinin de 12 Eylül 2018, 12 Eylül, 2017, 7 Eylül 2016 ve 9 Eylül 2015 tarihlerinde gerçekleştiğini göz önüne alacak olursak 10 Eylül 2019 tarihi daha çok anlam kazanmakta. 

iPhone 11 nasıl olacak?...

Eylül ayında tanıtılacak olan yeni iPhone modellerinin nasıl olacağı konusunda meraklı bekleyiş devam ededursun tanıtım tarihi hızla yaklaştıkça Apple tedarikçileri ve kılıf üreticileri tarafından yayılan sızıntıların da ardı arkası kesilmiyor. 

Son yaşanan hadise bir kılıf üreticisinin ürün listesi, yeni iPhone modellerinin isimlerini açığa çıkardı.

ESR adlı firma iPhone'lar için kılıf üreten bir firma. Firmanın sızan ürün listesine göre ise Apple’ın yeni modellerine vereceği isimler iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olacağı yönünde. Ayrıca bu ürün listesinde yeni iPhone modellerinin ekran boyutlarını görebilmek de mümkün.


iPhone 11 nasıl olacak


iPhone 11 özellikleri ve fiyatları?


ESR adlı iPhone kılıfları üreten firmanın sızan ürün listesinde iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olmak üzere toplamda 3 adet yeni iPhone modeli görünüyor. Burada en çok dikkat çeken nokta ise Apple'ın X ekini bırakıp Pro eki'ni kullanacak olması...
Yine söz konusu ürün listesinde yer alan bilgiler iPhone 11 nasıl olacak sorusunun cevabı niteliğinde. Bu bilgilere göre 6.1 inç ekranlı iPhone 11, iPhone XR’ın yerine geçecek olan LCD ekranlı iPhone modeli olarak göze çarpıyor. iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinin yerine ise iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max isimli 2 yeni model ekleniyor. 
iPhone 11 Pro’nun ekran boyutu 5.8 inç olarak belirtilirken iPhone 11 Pro Max’in ekran boyutu da 6.5 inç olarak belirtilmiş.
iPhone 11 özellikleri konusuna değinecek olursak Apple bu konuda herhangi bir bilgi sızıntısına mahal vermiyor. Ancak yine önceki yılları referans alacak olursak başlıca özelliklerin iyileştirmeleri kapsayacağını söyleyebiliriz. Özetle işlemci, kamera ve ekran tarafında yükseltmelere tanıklık edebiliriz.
Peki yeni iPhone modelleri için Apple'ın fiyatlandırma politikası ne olacak? Deyim yerindeyse iPhone 11 fiyatları cep yakacak mı? iPhone XS modelinin hali hazırdaki fiyatına bakacak olursak muhtemelen yeni iPhone 11 modellerinin 10 bin TL ile 15 bin TL gibi bir fiyat bandı arasında olabileceğini söyleyebiliriz.
Tüm bu kaynak kodlardaki ipuçları ve sızıntılar şu an için her ne kadar bir varsayımdan ibaret olsa da geçtiğimiz yıllarda bir çok kez bu tarz varsayımların doğru çıktıklarına şahit olduk. Yine de en mantıklısı bekleyip göreceğiz...


Yorumlar

Yorum yaz