iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max Fiyatı ve Özellikleri

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max Fiyatı ve Özellikleri
2019-09-12 16:27:16 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 11770

iPhone 11 serisi Fiyatı ve Özellikleri

iPhone 11 serisi nihayet tanıtıldı. Peki iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max fiyatı ne kadar olacak? Başlıca özellikleri neler?

Apple 10 Eylül'de San Francisco’da düzenlediği WWDC 2019 konferansında yeni iPhone'ları tanıttı. Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak üç yeni iPhone 11 modeli tanıtıldı. Apple tarafından bu modellere iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max isimleri verilmiş. Daha önceki sızıntıların da böylelikle doğru olduğunu anlamış olduk. 

İşte iPhone 11 fiyatı ve özellikleri...
Öncellikle iPhone 11 modelini ele alacak olursak fiyat olarak uygun bir cihaz olduğunu görüyoruz. Yalnız iPhone 11 modeli numaralı isimlendirme tarafında önceki haleflerine göre bu yıl farklı bir boyuta geçiyor. Zira geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone XR modeli de uygun fiyatlı iPhone olarak göze çarpıyordu. Bu yıl ise Apple isimlendirmede küçük bir değişiklik yaparak uygun fiyatlı iPhone modelini isim takısı olmayan bir yerde konumlandırıyor. Böylelikle bu minik kelime oyunu ile son yıllarda düşüşte olan iPhone satışlarının da artabileceği düşünülmüş olsa gerek.

Diğer model iPhone 11 Pro modeline baktığımızda ise bu kez yeni bir isim takısı ile karşılaşıyoruz. "Pro" takısı! Bu modelin de yine geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone XS modelinin devamı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Aynı şekilde iPhone 11 Pro Max'i de iPhone XS Max'in devamı niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz.
iPhone 11 ailesinin tanıtımda en çok üzerinde durulan ve oldukça geniş bir zaman ayrılarak tanıtılan özelliği şüphesiz ki kamera. iPhone 11'de 2 adet arka kamera, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde ise üç adet arka kamera olduğunu görüyoruz. 

iPhone 11 ailesinin ikinci kamerası geniş açı çekim yapmak için geliştirilmiş bir kamera. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde gördüğümüz diğer üçüncü kamera ise ultra geniş açıda çekimler yapmamıza yarıyor.

Bir başka üzerinde durulan önemli bir özellik ise gece modu. iPhone 11 ile çekim yaptığınız ortamda çok az ışık olsa bile gece modu sayesinde oldukça aydınlık çekim yapabilir. Ayrıca video kayıt esnasında da normal kamera ile geniş açı kamera arasında hızlı bir şekilde geçiş yapılabiliyor. Bunun yanında akıllı HDR özelliğinde de pek çok geliştirmeler ve iyileştirmeler yapılmış. 
iPhone 11 modeli, yine iPhone XR ile karşılaştırma yapıldığında olduğu gibi 6.1 inç IPS LCD ekrana sahip bir model. 

Ön kamera tarafına baktığımızda ise iPhone 11 serisinde çözünürlüğün 12 MegaPiksel’e yükseltildiği görüyoruz. Ayrıca ön kameraya geniş açılı çekim özelliği de eklenmiş durumda. iPhone 11'i yatay pozisyonda tuttuğunuzda 12 MP çözünürlük ile geniş açı çekim yapabiliyorken, dikey tuttuğunuzda ise 7 MP çözünürlük ile normal açıda çekim yapabilme yeteneğine sahip. iPhone 11 ailesine ayrıca 4K 60 FPS ve 120 fps ağır çekim desteği de eklenmiş.
Tahmin edildiği gibi iPhone 11, Apple'ın imzasını taşıyan A13 işlemci ile geliyor. Rakiplerine oranla son tanıtılan akıllı telefonlara oranla zirvede olan iPhone modelleri A13 işlemci ile farkı daha da açtı. 
Batarya cephesinde de yenilikler yapıldığını söylemeden geçmeyelim. iPhone 11 iPhone XR modeline oranla 1 saat daha fazla kullanım süresi vaat ediyor. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro modellerinde ise pil ömrü önceki iPhone modellerine oranla 5 saate kadar daha fazla kullanım süresini işaret ediyor.Lansmanda fazla üzerinde durulmayan ama Apple'ın resmi sitesinde teknik detaylar şeklinde belirtilen özelliklere değinecek olursak Face ID artık daha hızlı, Dolby Atmos özelliği eklendi, Wi-Fi 6 desteği eklendi ve suya dayanıklılık yeteneği geliştirilerek iPhone'lar artık 5 metre derinliğe kadar suya dayanır bir hale geldi. 
iPhone 11 yeni eklenen renkler ile birlikte 6 farklı renk seçeneği ile geliyor: Siyah, beyaz, kırmızı, mor, yeşil ve sarı.
iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ise 4 farklı renk seçeneğine sahip. Bunlar: Altın, Uzay Grisi, Gümüş, Gece YeşiliiPhone 11 fiyatı


iPhone 11 Amerika fiyatı lansmanda 699 dolar olarak açıklandı. Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone XR'nin fiyatının 750 dolar olduğunu anımsarsak Apple'ın başlangıç seviye iPhone modellerinde indirime gittiğini söylemek yanlış olmaz.iPhone 11 Pro modeline baktığımızda ise 999 dolar fiyat etiketini görüyoruz. iPhone 11 Pro Max modelinin fiyatı ise 1099 olarak belirlenmiş.

Yorumlar

Yorum yaz