iPhone'da WhatsApp Şifreleme Nasıl Yapılır?

iPhone'da WhatsApp Şifreleme Nasıl Yapılır?
2019-07-16 14:17:30 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 3939

Bu yazımızda iPhone'da WhatsApp şifreleme yani mesajlarınızın başkaları tarafından görülmesini engellemek için parmak izi kilidi ile şifre koyma ve uygulama şifreleme nasıl yapılır konusuna değindik. Keyifli okumalar...

iPhone'da WhatsApp'a parola koyulabilir mi?

Cevap: Evet.

Peki nasıl yapacağız öyleyse?

WhatsApp mesajlarımızın zamanlı zamansız bildirim geldikten sonra başkaları tarafından görülmesini istemiyorsak WhatsApp'a dilerseniz parola dilerseniz parmak izi kilidi koyabilir ve bu sayede mesajlarınızın başka kişiler tarafından görülmesinin önüne geçebilirsiniz.

O zaman WhatsApp'a nasıl parola koyacağız, detayları ile anlatalım.

Öncelikle iPhone'da iOS'in yani halihazırdaki yazılımın güncel olmasına dikkat etmekte fayda var.

Zira Apple uygulama şifrelemeye izin veren API yapısını yayınladığı IOS güncellemesi ile duyurmuştu. Bu da demek oluyor ki iPhone'unuzun yazılımı güncel değilse uygulama şifreleme bölümü sizde görünmüyor olabilir.

iPhone'da WhatsApp Şifreleme

1- WhatsApp uygulamasını açıyoruz.

2- WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra sağ alt kısımda bulunan Ayarlar bölümüne dokunuyoruz.3- Ayarlar bölümü WhatsApp ile ilgili ayarlamalar yapabilmeniz için ayarların ana başlıklarını içeren bir bölüm. Bizim amacımız iPhone'da WhatsApp'a parola koymak olduğu için diğer bölümleri şimdilik es geçiyoruz ve önce Hesap bölümüne ardında da "Gizlilik" bölümüne dokunuyoruz.
4- Gizlilik bölümü WhatsApp için gizlilik ile ilgili bir çok özelliği açıp kapatabileceğiniz butonlardan oluşan bir bölüm. Sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda en alt kısımda Ekran Kilidi bölümünü göreceksiniz. İşte kilit nokta burası... Ekran Kilidi bölümüne dokunuyoruz.
5- Butonun hemen altında da belirtildiği gibi WhatsApp şifreleme özelliğini aktif konuma getirmek yani ekran kilidi özelliğini kullanabilmemiz için iPhone'da Touch ID'nin yani parmak izi parolasının aktif olması gerekmekte. iPhone'da Touch ID'yi ayarlamak için iPhone'da Ayarlar uygulamasını açarak Touch ID ve Parola bölümünden ekrandaki yönergelere göre ilgili ayarlamaları yapmanız yeterli olacaktır. Eğer iPhone'da Touch ID aktif konumda ise artık Ekran Kilidi bölümüne dokunarak bir sonraki ekranda karşımıza gelecek olan "Touch ID İste" butonuna dokunabilir ve buton yeşile döndükten sonra iPhone'da WhatsApp'ı şifreleyebiliriz.

Dilerseniz konuyu bir de kısa bir video ile özetleyelim.
 İşte hepsi bu kadar.

Gördüğünüz gibi bir kaç adımda kolay ve hızlı bir şekilde iPhone'unuzda WhatsApp uygulamasına parola yani parmak izi kilidi koymam mümkün.

Siz de hemen iPhone için WhatsApp uygulamasına parola koyabilir ve sizden başkasının mesajlarınızı göremesini bu sayede engelleyebilirsiniz.


Yorumlar

Yorum yaz