iPhone Uyarılar için Led Flaş Açma Nasıl Yapılır?

iPhone Uyarılar için Led Flaş Açma Nasıl Yapılır?
2019-07-29 22:49:02 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 3904

iPhone çalarken flaş yanmıyorsa iPhone'da Uyarılar için Led Flaş özelliğini aktif hale getirerek cihazınıza gelen bildirimleri kameranızın flaşı ile daha havalı bir şekilde alabilirsiniz.

iPhone Uyarılar için Led Flaş Açma

iPhone'da bildirim almanın iki klasik yöntemi mevcut. Bunlardan ilki sessiz bildirimlerdir ki sizi fazla rahatsız etmeden kilit ekranınıza düşerler. Diğeri ise sesli bildirimler. Eğer iPhone'da bildirim ayarlarını sesli olarak tanımladıysanız çeşitli uygulamalardan gelen her bildirim sesli olarak sizi uyaracaktır. Şimdi gelelim bu klasik bildirim yöntemlerinin haricinde farklı ve havalı bir bildirim alma yöntemine...

Bunun adı Uyarılar için led flaş... Peki ne anlama geliyor bu uyarılar için led flaş? Nasıl açılır, nasıl kapatılır, özelliği nedir? Yukarıda değindiğimiz gibi iPhone'da sesli ve sessiz olmak üzere iki klasik bildirim alma yöntemi mevcut. Bunları yanına bir de kamera flaşı ile bildirim almayı ekleyebiliriz.
Kamera flaşı ile bildirim alma

Peki nedir bu kamera flaşı ile bildirim alma konusu? Anlatalım efendim. iPhone'da "Uyarılar için Led Flaş" adında bir özellik bu. Eğer ayarlar bölümünden aktif edilerse iPhone'unuza gelen her bildirim esnasında kameranızın flaşı bildirim türüne göre yanıp sönmek suretiyle sizi uyarır. Böylelikle sesi açmak istemediğiniz ama sessiz de olmasını istemediğiniz durumlarda uyarılar için led flaş özelliğini açarak kamera ışığı ile bildirimlerden haberdar oluyorsunuz. 

Şimdi gelelim iPhone'da Uyarılar için Led Flaş nasıl açılır konusuna...

iPhone'da Uyarılar için Led Flaş Nasıl Açılır?

1- iPhone'da Ayarlar uygulamasını açın.

2- Genel bölümüne tıklayın.

3- Erişilebilirlik kısmına dokunun. Erişilebilirlik kısmına geldiğinizde aşağıdaki görseldeki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.
4- İşitme başlığı altında bulunan "Uyarılar için LED Flaş" özelliğini hemen sağ tarafındaki butona tıklayıp aktif konumuna getirin.iPhone bildirim ışığı nasıl açılır?


İşte hepsi bu kadar.

Gördüğünüz gibi iPhone'da Uyarılar için LED Flaş'ı açmak ve kullanmak işte bu kadar basit. Üstelik iPhone çalarken led flaş ve mesaj gelirken de 

Durumu özetlemek ve pekiştirmek amacıyla bir de 10 saniyelik kısa bir video paylaşalım sizlerle.iPhone'da Uyarılar için Kamera Flaşı Nasıl açılır?


Yorumlar

Yorum yaz