iPhone'da 3D Touch Dokunmatik Hassasiyeti Ayarları Nasıl Yapılır?

iPhone'da 3D Touch Dokunmatik Hassasiyeti Ayarları Nasıl Yapılır?
2019-08-15 15:28:36 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 3905

iPhone'da Dokunmatik Ekran Hassasiyeti

iPhone için dokunmatik ekran hassasiyeti ayarı yapmak mı istiyorsunuz? iPhone'unuzda 3D Touch için gereken basınç miktarını ve dolayısıyla 3D Touch dokunmatik hassasiyetini değiştirebilmek mümkün.

Kapak camı ile arka ışık arasındaki mesafedeki mikroskobik değişiklikleri okuyan 96 sensörden oluşan bir ızgara kullanarak iPhone'unuz farklı basınç derecelerini tespit edebiliyor. 3D Touch adı verilen bu özellik, uygulamaların içindeki içerik önizlemelerini ve içeriksel menüleri ve Ana ekranda bulunan uygulama simgelerindeki hızlı eylemleri ortaya çıkarmak için kullanılmaktadır.

3D Touch'ın ekrana çok fazla bastırmanızı gerektirdiğini mi düşünüyorsunuz? Öyleyse, bu basınç miktarını değiştirmek için hemen harekete geçebilirsiniz. iPhone'da dokunmatik hassasiyeti ayarlama oldukça basit.
Gelelim şimdi asıl konumuza.

3D Dokunma hassasiyeti nasıl ayarlanır?

Adım 1: iPhone'unuzda Ayarlar'ı açın.

Adım 2: Genel → Erişilebilirlik → 3D Touch bölümüne gidin.

Adım 3: Bu aşamada ekrana ne kadar basmanız gerektiğini yani ne kadar basınç uygulamanız gerektiğinin değiştirmek için 3D Touch Duyarlılığı bölümündeki hassasiyet kaydırıcısını sola veya sağa doğru kaydırın. Üç basınç seviyesi arasından herhangi bir seçim yapabilirsiniz: Hafif, Orta ve Sert.

3D Touch Duyarlılığı bölümünün hemen alt kısmında da belirtildiği üzere "3D Touch'ı etkinleştirmek için gereken basın miktarını ayarlayın. Hafif duyarlılık basınç miktarını azaltırken Sert duyarlılık bunu artırır."

Daha sonra ekranı aşağıya doğru kaydırabilir ve "Peek and Pop" gibi özellikler için seçili hassasiyet seviyenizi test etmek için “3D Dokunmatik Duyarlılık Testi” etiketli bölümdeki görüntüye basabilir ve 3D Touch ayarları buradan test edebilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda bu ayarlardan vazgeçmek ve varsayılan ayarlara geri dönmek istediğinizde 3D Touch'ı yine buradan eski haline getirebilirsiniz.

Aynı zamanda yine bu bölümden de 3D Touch özelliğini kapatıp açabilirsiniz.
İşte hepsi bu kadar.

Gördüğünüz gibi iPhone'da 3D Touch dokunmatik hassasiyeti ayarlama oldukça basit.

iPhone'un Ayarlar uygulaması içinden bu ve benzeri ayarlamaları yaparak iPhone'unuzu kendi alışkanlıklarınız doğrultusunda kişiselleştirebilir ve onu daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.


Yorumlar

Yorum yaz