iPhone ve iPad Klavyede Satır Atlama Nasıl Yapılır?

iPhone ve iPad Klavyede Satır Atlama Nasıl Yapılır?
2019-07-02 21:03:59 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 3795

iPhone Klavyede Satır Atlama Nasıl Yapılır?

iPhone klavyede mesaj yazmak bazen size oldukça zor anlar yaşatabilir. 

Yanlış yazdığınızda ve cümlenizdeki bir bölümü düzeltmek istediğinizde tüm satırı geriye doğru silmek size işkence gibi geliyor olabilir.

Peki iPhone klavyede satır atlama yaparak nasıl hızlı düzenleme ve silme yapabileceğinizden hala haberiniz yok mu?

O halde anlatalım.

iPhone klavye satır atlama yapmak ya da diğer bir deyişle iPhone klavyesini trackpad olarak kullanmak için mesajınızı yazarken klavyenin boşluk butonuna veya herhangi bir yerine uzun basmanız ve parmağınızı bırakmadan sağa sola yukarı ve aşağıya doğru hareket ettirmeniz yeterli. Nasıl mı? Dilerseniz bir görselle anlatalım.
Açıkcası iPhone klavyesini trackpad olarak kullanmak, mesajınızı veya notunuzu yazarken herhangi bir yanlışlık durumunda harfleri tek tek silmek yerine hızlı bir şekilde satırlar arasında gezinmek size oldukça büyük bir zaman kazandıracak.

Böylelikle mesaj yazmak ya da not almak bir işkenceden çok zevke dönüşecek.
İşte hepsi bu kadar.


iPad Klavyede Satır Atlama Nasıl Yapılır?

Peki şimdi gelelim iPad klavyeyi bir trackpad olarak kullanma ve klavyede satır atlama, metin düzenleme hızlı silme işlemleri nasıl yapılır konusuna...

Aslında yukarda bahsettiğimiz tüm bu işlemler iPad için de geçerli.

Tıpkı iPhone'da olduğu gibi iPad'te de mesaj yazarken veya not alırken yazdığımız metin üzerinde gezmek ve belirli bir noktayı düzenlemek ya da silmek için klavyeye parmağımız ile uzun dokunup sonrasında ise sağa ve sola, yukarıya ya da aşağıya hareket ettirebilirsiniz.


Görüldüğü gibi iPhone ve iPad'de klavyeyi bir trackpad olarak kullanmak ve bu sayede yazdığımız metnin içerisinde dolaşmak oldukça keyifli ve bir o kadar da zaman kazandıran bir özellik.


Yorumlar

Yorum yaz

Benzer İpuçları