iPhone 11 Yüzde 50 Oranda Daha Fazla Tercih Ediliyor

iPhone 11 Yüzde 50 Oranda Daha Fazla Tercih Ediliyor
2019-10-26 16:44:42 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 3461

iPhone 11 Modeli Yüzde 50 Daha Fazla Satıyor

Yeni iPhone modellerinin satışları baz alındığında, yeni iPhone modelleri arasında iPhone 11'in yüzde 50 daha fazla sattığı ortaya çıktı.

Hatırlayacağınız üzre Apple'ın son amiral gemileri olan iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri geçtiğimiz ay WWDC konferansında duyurulmuştu.
Bu yıl farklı bir modellendirme politikası uygulayan Apple hem fiyatlandırma hem de özellik gruplarına göre ayırdığı 3 farklı cihazı bize tanıtmıştı.

Bu modeller arasında iPhone 11 modeli ise kimi teknoloji kanallarına göre iPhone XR modelinin halefi olarak değerlendirilmişti.
Tüketici İstihbarat Araştırma Ortakları Açıkladı

iPhone 11 modelini fiyat olarak uygun bir seviyede tutmayı başaran Apple cephesi yeni iPhone modellerinin satışa sunulmasının ardından iPhone 11 modelinin diğer yeni iPhone modellerine göre daha fazla oranda sattığı bildirildi.

Tüketici İstihbarat Araştırma Ortakları'nın (CIRP) açıkladığı veriler göz önüne alındığında, iPhone 11 satışları, her 3 model de masaya yatırıldığında hemen hemen yüzde 50'lik bir fark ile yarışı önde götürdüğü görülüyor.
iPhone kullanıcıları yeni ve ucuz modelleri tercih ediyor

CIRP Kurucu Ortağı Josh Lowitz'in bu satış rakamlarının ardından yaptığı yoruma göre ise iPhone kullanıcılarının tercihi daha fazla özellik için daha az para ödemeyi tercih ettikleri sonucu ortaya çıkıyor.

CIRP Kurucu Ortağı Josh Lowitz: "iPhone müşterilerinin amiral gemisi fiyatlı bir telefon için daha fazla iştahı var. Ancak yeni üst düzey modeller için daha az para ödüyorlar." şeklinde konuştu.

Yani sözün özü iPhone kullanıcıları fiyat performans oranının ideal tutulduğu daha ucuz modelleri tercih etme gibi bir alışkanlığı söz konusu. 
Yeni uygun fiyatlı iPhone modelleri yolda

Hal bu iken Apple'ın 2020 yılında yeni bir iPhone SE 2 modelini piyasaya sürme ihtimali oldukça güçleniyor.

Apple tarafından henüz bu konu ile ilgili net bir açıklama yapılmazken Apple'a yakın çevrelerce sızdırılan söylentilere kulak kesildiğimizde yeni uygun fiyatlı iPhone modellerinin yolda olduğuna inanmamak çok güç gibi görünüyor. 


Yorumlar

Yorum yaz