Bursa MacBook Servis

Bursa MacBook Servis
2019-09-06 15:34:43 0 Yorum Yazan: FixPoint Okunma: 8552

Bursa MacBook Servis Beşevler ve Özlüce'de...

Bir MacBook işinizin adeta bir kontrol panelidir. Güçlü ekranı ve işlemcisi ile dilediğiniz oyunları oynayabildiğiniz bir oyun merkezidir. Bazen de sekmeler arasında kaybolduğunuz bir internet tarayıcısıdır. Her ne kadar akıllı telefonlar bilgisayarlardan rol çalarak bir çok işi yapabilseler de yine de bilgisayarlara ihtiyaç duyarız.

Çünkü büyük ekranları sayesinde bir çok pencereyi aynı sayfadan görebilir ve kontrol edebiliriz. Daha güçlü işlemci gücü gerektiren uygulamaları kurabilir ve çalıştırabiliriz. Sevdiğimiz dizi ve filmleri daha geniş ekranda seyredebiliriz. Buraya bilgisayarların gerekliği hakkında daha bir çok faktör eklemek mümkün.

O halde diyebiliriz ki bilgisayarlar artık hayatımızın bir vazgeçilmezi... Hatta olmazsa olmazı...

Her elektronik cihazın belirli bir kullanım süresi sonunda bir periyodik bakıma ihtiyaçları olduğu gibi MacBook cihazların da mutlaka bakıma ve servise ihtiyaçları vardır.
İç temizlik, fan temizliği, termal macun değişimi, batarya değişimi, yazılımsal bakım gibi konuları bu kategoriye örnek olarak verebiliriz.

Tabi bazen kullanıcı hatalarına dayalı servis ihtiyaçları da olmuyor değil. Örneğin ekran değişimi, kasa değişimi, klavye değişimi, trackpad değişimi kullanıcı hataları sonrası yapılan servis işlemleridir.
Sadece MacBook değil diğer tüm Mac cihazları için bir servise ihtiyacınız olduğunda FixPoint Apple Servis yanınızda... FixPoint Beşevler Şubesi için adres: Konak Mahallesi / Yıldırım Caddesi No:61/A. Telefon numarası ise 0 224 451 35 62. FixPoint Özlüce Şubesi için adres: Altınşehir Mahallesi / Uğur Mumcu Bulvarı No: 58. Telefon numarası ise 0 224 223 35 62. Dilerseniz FixPoint Apple Servis'e 0545 456 6498 numaralı WhatsApp destek hattından da ulaşabilirsiniz.

MacBook Format Atma

MacBook üzerinde daha önce kurduğumuz ve kaldırdığımız programlar, hali hazırda kurulu ve çalışan programlar ve internette gezerken ziyaret ettiğimiz internet siteleri kişisel bilgisayarımızın depolama alanında izler bırakmaktadır. Bu izlerden bazıları daha iyi bir kullanıcı deneyimi amacı ile servis sağlayıcılar tarafından tekrar kullanılan bir takım iyi huylu izler olduğu gibi kullanıcı verilerini toplayan kötü huylu izler de olabilmektedir. Hâl böyle olunca MacBook cihazımız belli bir zaman sonunda  yavaşlamaya, donmaya, hantallaşmaya ve tüm işlevlerini yerine getirememeye başlayacaktır. Bu durumda yapılması gereken ise tüm bu log dosyalarından, izlerden ve kötü amaçlı takip yazılımlarından kurtulmaktır. Peki bunu nasıl yapacağız? Açıkçası bu problem kökünden çözmenin en temel yolu MacBook cihazımıza format atmak yani resetlemek, fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır. Tabi bu işlemi yapmadan önce bir yedek almalıyız ki verilerimize bir şey olmasın.
MacBook format atma işlemi bir nevi stok sürüme döndürülme işlemidir aynı zamanda. Yani içerisinde 3. parti yazılımların olmadığı Apple'ın kendi resmi bileşenlerinin ve uygulamalarının olduğu bir sürüm. MacBook'taki yavaşlamanın bir diğer çözümü de cihaza format atmadan yavaşlamaya yol açabilecek tüm uygulama ve bileşenleri manuel olarak kaldırmak. Fakat bazı zararlı olabilecek uygulamaları bu yöntemle kaldırmak tam olarak işe yaramayabiliyor. Bizim tavsiyemizi soracak olursanız ilk yöntem deriz. MacBook format atma işlemleri için herhangi bir FixPoint mağazasını arayarak destek alabilirsiniz.
MacBook Güncelleme

Apple Mac cihazlar için zaman zaman güncelleme göndermektedir. Güncellemeler Mac cihazınızın daha kararlı ve stabil çalışmasını sağlayacağı gibi eski versiyonlardaki hataları da gidermekte ve daha sorunsuz bir MacBook deneyimi yaşamanızı sağlamaktadır. Bu yüzden Mac cihazınızın her zaman güncel kalması gerekmektedir. Bu güncellemeler aynı zamanda Mac'inizin güvenliği açısından da büyük bir önem arzetmektedir. Zira bazen çok küçük bir açık bile kişisel bilgilerinizin 3. şahısların eline geçmesi anlamına gelebilmektedir. Mac'inizin güncel kalmasına önem göstermelisiniz. Bunun için MacBook'unuzdan güncelleme bölümüne giderek otomatik güncelleme ayarını açık konuma getirebilirsiniz. MacBook güncelleme hakkında daha detaylı bilgi almak için FixPoint'i arayabilir ve destek alabilirsiniz.
MacBook Windows Yükleme

Bir bilgisayarda birden çok işletim sistemi mi? Windows ve MacOs! Kulağa oldukça hoş geliyor. Bu Mac ile mümkün. Mac'iniz ile hem windows uygulamalarını hem de MacOs uygulamalarını kurabilir ve çalıştırabilirsiniz. Dilerseniz BootCamp ile birbirinden bağımsız bir şekilde tek bir bilgisayar üzerinde 2 işletim sistemini ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Ya da hem macOs hem Windows açık olacak şekilde bir pencereden diğerine geçer gibi Mac ve Windows'u aynı oturumda kullanabilirsiniz. MacBook Windows yükleme işlemi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek ve kurulumla ilgili yardım alabilmek için FixPoint'e ulaşabilirsiniz


Yorumlar

Yorum yaz